Committee attendance

Children, Education & Safeguarding Committee, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Felix Byers 3
Councillor Anne Clarke 3
Councillor Val Duschinsky 3
Councillor Linda Freedman 3
Councillor Rohit Grover 3
Councillor Anne Hutton 3
Councillor David Longstaff 3
Councillor Nagus Narenthira 3
Councillor Julian Teare 3
Councillor Reuben Thompstone 3
Councillor Pauline Coakley Webb 3
Council, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Anthony Finn BSc (Econ) FCA 2
Councillor Alex Prager BA (Hons) ACA 1
Councillor Daniel Thomas BA (Hons) 2
Councillor John Hart BA (Hons) MA 1
Councillor Dean Cohen BSc (Hons) 2
Councillor Shimon Ryde BSc (Hons) 2
Councillor John Marshall MA (Hons) 2
Councillor Golnar Bokaei 2
Councillor Jess Brayne 2
Councillor Felix Byers 2
Councillor Anne Clarke 2
Councillor Melvin Cohen LLB 2
Councillor Sara Conway 2
Councillor Geof Cooke 2
Councillor Jo Cooper 2
Councillor Alison Cornelius 2
Councillor Richard Cornelius 2
Councillor Saira Don 2
Councillor Val Duschinsky 2
Councillor Paul Edwards 1
Councillor Claire Farrier 2
Councillor Nizza Fluss 2
Councillor Linda Freedman 2
Councillor Eva Greenspan 2
Councillor Jennifer Grocock 2
Councillor Rohit Grover 2
Councillor Lachhya Bahadur Gurung 2
Councillor Ross Houston 2
Councillor Anne Hutton 2
Councillor Laithe Jajeh 2
Councillor Kathy Levine 2
Councillor David Longstaff 2
Councillor Kath McGuirk 2
Councillor Arjun Mittra 2
Councillor Alison Moore 2
Councillor Ammar Naqvi 2
Councillor Nagus Narenthira 2
Councillor Charlie O-Macauley 1
Councillor Reema Patel 2
Councillor Wendy Prentice 1
Councillor Sachin Rajput 2
Councillor Barry Rawlings 2
Councillor Danny Rich 2
Councillor Tim Roberts 2
Councillor Gabriel Rozenberg 2
Councillor Lisa Rutter 2
Councillor Gill Sargeant 2
Councillor Alan Schneiderman 2
Councillor Mark Shooter 2
Councillor Elliot Simberg 2
Councillor Thomas Smith 2
Councillor Stephen Sowerby MA 1
Councillor Caroline Stock 2
Councillor Julian Teare 1
Councillor Helene Richman BA (Engineering), JD (Juris Doctor), Barrister (Middle Temple), TEP 2
Councillor Reuben Thompstone 2
Councillor Sarah Wardle 2
Councillor Pauline Coakley Webb 2
Councillor Roberto Weeden-Sanz 2
Councillor Laurie Williams 2
Councillor Peter Zinkin 2
Councillor Zakia Zubairi 2
Hendon Area Committee, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Saira Don 2
Councillor Val Duschinsky 2
Councillor Nizza Fluss 2
Councillor Ammar Naqvi 2
Councillor Nagus Narenthira 2
Councillor Elliot Simberg 2
Councillor Sarah Wardle 2
Hendon Area Planning Committee, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Golnar Bokaei 2
Councillor Nizza Fluss 2
Councillor Brian Gordon LLB 1
Councillor Ammar Naqvi 2
Councillor Gill Sargeant 2
Councillor Elliot Simberg 2
Councillor Helene Richman BA (Engineering), JD (Juris Doctor), Barrister (Middle Temple), TEP 2
Licensing Committee, 1 meeting
Member Attendances
Councillor John Hart BA (Hons) MA 1
Councillor John Marshall MA (Hons) 1
Councillor Alison Cornelius 1
Councillor Val Duschinsky 0
Councillor Claire Farrier 1
Councillor Linda Freedman 1
Councillor Lachhya Bahadur Gurung 1
Councillor Wendy Prentice 1
Councillor Barry Rawlings 1
Councillor Danny Rich 1
Councillor Gabriel Rozenberg 0
Councillor Zakia Zubairi 0
Licensing Sub-Committee, 9 meetings
Member Attendances
Councillor John Hart BA (Hons) MA 4
Councillor John Marshall MA (Hons) 2
Councillor Alison Cornelius 3
Councillor Val Duschinsky 0
Councillor Claire Farrier 3
Councillor Linda Freedman 3
Councillor Lachhya Bahadur Gurung 1
Councillor Wendy Prentice 0
Councillor Barry Rawlings 0
Councillor Danny Rich 0
Councillor Zakia Zubairi 2
Planning Committee B, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Shimon Ryde BSc (Hons) 1
Councillor Golnar Bokaei 3
Councillor Melvin Cohen LLB 3
Councillor Ammar Naqvi 3
Councillor Reema Patel 3
Councillor Wendy Prentice 2
Councillor Alan Schneiderman 3
Councillor Roberto Weeden-Sanz 3
Policy and Resources Committee, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Anthony Finn BSc (Econ) FCA 3
Councillor Daniel Thomas BA (Hons) 3
Councillor Dean Cohen BSc (Hons) 3
Councillor Geof Cooke 3
Councillor Val Duschinsky 3
Councillor Ross Houston 3
Councillor David Longstaff 3
Councillor Arjun Mittra 3
Councillor Alison Moore 3
Councillor Sachin Rajput 3
Councillor Barry Rawlings 3
Councillor Gabriel Rozenberg 3
Councillor Peter Zinkin 3
Urgency Committee, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Daniel Thomas BA (Hons) 2
Councillor David Longstaff 2
Councillor Barry Rawlings 2