Committee attendance

Children, Education & Safeguarding Committee, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Pauline Coakley Webb 3
Councillor Felix Byers 3
Councillor Linda Freedman 3
Councillor Julian Teare 2
Councillor Saira Don 2
Councillor Danny Rich 2
Councillor Anne Hutton 3
Councillor David Longstaff 3
Councillor Reuben Thompstone 3
Councillor Arjun Mittra 1
Councillor Val Duschinsky 2
Councillor Nagus Narenthira 3
Councillor Rohit Grover 3
Chipping Barnet Area Committee, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Pauline Coakley Webb 2
Councillor Alison Cornelius 2
Councillor Felix Byers 2
Councillor Thomas Smith 2
Councillor Wendy Prentice 2
Councillor Lisa Rutter 2
Councillor Paul Edwards 1
Council, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Jess Brayne 2
Councillor Dean Cohen BSc (Hons) 2
Councillor Pauline Coakley Webb 1
Councillor Alison Cornelius 1
Councillor Geof Cooke 2
Councillor Melvin Cohen LLB 1
Councillor Richard Cornelius 2
Councillor Claire Farrier 2
Councillor Roberto Weeden-Sanz 1
Councillor Sara Conway 1
Councillor Anthony Finn BSc (Econ) FCA 0
Councillor Anne Clarke 2
Councillor Nizza Fluss 1
Councillor Felix Byers 2
Councillor Linda Freedman 2
Councillor Sarah Wardle 2
Councillor Jennifer Grocock 2
Councillor Julian Teare 1
Councillor Lachhya Bahadur Gurung 2
Councillor Laithe Jajeh 2
Councillor Elliot Simberg 2
Councillor Golnar Bokaei 2
Councillor Saira Don 2
Councillor Alex Prager 1
Councillor Helene Richman BA (Engineering), JD (Juris Doctor), Barrister (Middle Temple), TEP 2
Councillor Thomas Smith 2
Councillor Danny Rich 1
Councillor Eva Greenspan 2
Councillor John Hart BA (Hons) MA 2
Councillor Ross Houston 2
Councillor Anne Hutton 2
Councillor David Longstaff 2
Councillor Charlie O-Macauley 1
Councillor Wendy Prentice 2
Councillor Sachin Rajput 1
Councillor Barry Rawlings 2
Councillor Gill Sargeant 2
Councillor Alan Schneiderman 2
Councillor Lisa Rutter 2
Councillor Stephen Sowerby MA 2
Councillor Mark Shooter 2
Councillor Zakia Zubairi 0
Councillor Daniel Thomas BA (Hons) 2
Councillor Reuben Thompstone 2
Councillor John Marshall MA (Hons) 2
Councillor Kath McGuirk 2
Councillor Alison Moore 2
Councillor Arjun Mittra 2
Councillor Nick Mearing-Smith 2
Councillor Nicole Richer 2
Councillor Kathy Levine 1
Councillor Ammar Naqvi 2
Councillor Shimon Ryde BSc (Hons) 2
Councillor Peter Zinkin 2
Councillor Reema Patel 0
Councillor Laurie Williams 2
Councillor Gabriel Rozenberg 1
Councillor Val Duschinsky 2
Councillor Caroline Stock 2
Councillor Paul Edwards 1
Councillor Tim Roberts 2
Councillor Nagus Narenthira 2
Councillor Rohit Grover 2
Pension Fund Committee, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Melvin Cohen LLB 1
Councillor Anthony Finn BSc (Econ) FCA 0
Councillor Elliot Simberg 1
Councillor Anne Hutton 2
Councillor Mark Shooter 2
Councillor Arjun Mittra 2
Councillor Kathy Levine 1
Councillor Peter Zinkin 2
Planning Committee C, 4 meetings
Member Attendances
Councillor Claire Farrier 4
Councillor Nizza Fluss 3
Councillor Linda Freedman 4
Councillor Jennifer Grocock 1
Councillor Julian Teare 1
Councillor Stephen Sowerby MA 3
Councillor John Marshall MA (Hons) 3
Councillor Nick Mearing-Smith 1
Councillor Laurie Williams 4
Councillor Nagus Narenthira 3
Strategic Planning Committee, 5 meetings
Member Attendances
Councillor Jess Brayne 3
Councillor Melvin Cohen LLB 2
Councillor Claire Farrier 4
Councillor Julian Teare 5
Councillor Golnar Bokaei 5
Councillor Helene Richman BA (Engineering), JD (Juris Doctor), Barrister (Middle Temple), TEP 2
Councillor Thomas Smith 2
Councillor Eva Greenspan 5
Councillor Anne Hutton 1
Councillor Stephen Sowerby MA 3
Councillor Mark Shooter 4
Councillor Reuben Thompstone 4
Councillor John Marshall MA (Hons) 1
Councillor Reema Patel 1
Councillor Laurie Williams 5
Councillor Gabriel Rozenberg 2
Councillor Tim Roberts 5
Councillor Nagus Narenthira 4