Committee attendance

Annual Council, 1 meeting
Member Attendances
Councillor Anthony Finn BSc (Econ) FCA 1
Councillor Alex Prager BA (Hons) ACA 1
Councillor Daniel Thomas BA (Hons) 1
Councillor John Hart BA (Hons) MA 1
Councillor Dean Cohen BSc (Hons) 1
Councillor Shimon Ryde BSc (Hons) 1
Councillor John Marshall MA (Hons) 1
Councillor Golnar Bokaei 1
Councillor Jess Brayne 1
Councillor Felix Byers 1
Councillor Anne Clarke 1
Councillor Melvin Cohen LLB 1
Councillor Sara Conway 1
Councillor Geof Cooke 1
Councillor Jo Cooper 1
Councillor Alison Cornelius 1
Councillor Richard Cornelius 1
Councillor Saira Don 1
Councillor Val Duschinsky 1
Councillor Paul Edwards 1
Councillor Claire Farrier 1
Councillor Nizza Fluss 1
Councillor Linda Freedman 1
Councillor Brian Gordon LLB 1
Councillor Eva Greenspan 1
Councillor Jennifer Grocock 1
Councillor Rohit Grover 1
Councillor Lachhya Bahadur Gurung 1
Councillor Ross Houston 1
Councillor Anne Hutton 1
Councillor Laithe Jajeh 1
Councillor Kathy Levine 1
Councillor David Longstaff 1
Councillor Kath McGuirk 1
Councillor Arjun Mittra 1
Councillor Alison Moore 1
Councillor Ammar Naqvi 1
Councillor Nagus Narenthira 1
Councillor Charlie O-Macauley 1
Councillor Reema Patel 0
Councillor Wendy Prentice 1
Councillor Sachin Rajput 1
Councillor Barry Rawlings 1
Councillor Danny Rich 1
Councillor Tim Roberts 0
Councillor Gabriel Rozenberg 1
Councillor Lisa Rutter 1
Councillor Gill Sargeant 1
Councillor Alan Schneiderman 1
Councillor Mark Shooter 1
Councillor Elliot Simberg 1
Councillor Thomas Smith 1
Councillor Stephen Sowerby MA 1
Councillor Caroline Stock 1
Councillor Julian Teare 1
Councillor Helene Richman BA (Engineering), JD (Juris Doctor), Barrister (Middle Temple), TEP 1
Councillor Reuben Thompstone 1
Councillor Sarah Wardle 1
Councillor Pauline Coakley Webb 1
Councillor Roberto Weeden-Sanz 1
Councillor Laurie Williams 0
Councillor Peter Zinkin 1
Councillor Zakia Zubairi 0
Council, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Anthony Finn BSc (Econ) FCA 3
Councillor Alex Prager BA (Hons) ACA 3
Councillor Daniel Thomas BA (Hons) 3
Councillor John Hart BA (Hons) MA 3
Councillor Dean Cohen BSc (Hons) 3
Councillor Shimon Ryde BSc (Hons) 3
Councillor John Marshall MA (Hons) 3
Councillor Golnar Bokaei 1
Councillor Jess Brayne 3
Councillor Felix Byers 3
Councillor Anne Clarke 3
Councillor Melvin Cohen LLB 3
Councillor Sara Conway 3
Councillor Geof Cooke 3
Councillor Jo Cooper 3
Councillor Alison Cornelius 3
Councillor Richard Cornelius 3
Councillor Saira Don 3
Councillor Val Duschinsky 3
Councillor Paul Edwards 3
Councillor Claire Farrier 3
Councillor Nizza Fluss 3
Councillor Linda Freedman 3
Councillor Brian Gordon LLB 3
Councillor Eva Greenspan 3
Councillor Jennifer Grocock 3
Councillor Rohit Grover 1
Councillor Lachhya Bahadur Gurung 3
Councillor Ross Houston 3
Councillor Anne Hutton 3
Councillor Laithe Jajeh 3
Councillor Kathy Levine 3
Councillor David Longstaff 3
Councillor Kath McGuirk 3
Councillor Arjun Mittra 3
Councillor Alison Moore 3
Councillor Ammar Naqvi 3
Councillor Nagus Narenthira 3
Councillor Charlie O-Macauley 3
Councillor Reema Patel 3
Councillor Wendy Prentice 1
Councillor Sachin Rajput 3
Councillor Barry Rawlings 3
Councillor Danny Rich 3
Councillor Tim Roberts 2
Councillor Gabriel Rozenberg 3
Councillor Lisa Rutter 3
Councillor Gill Sargeant 3
Councillor Alan Schneiderman 3
Councillor Mark Shooter 3
Councillor Elliot Simberg 3
Councillor Thomas Smith 3
Councillor Stephen Sowerby MA 2
Councillor Caroline Stock 3
Councillor Julian Teare 3
Councillor Helene Richman BA (Engineering), JD (Juris Doctor), Barrister (Middle Temple), TEP 3
Councillor Reuben Thompstone 3
Councillor Sarah Wardle 3
Councillor Pauline Coakley Webb 3
Councillor Roberto Weeden-Sanz 2
Councillor Laurie Williams 3
Councillor Peter Zinkin 3
Councillor Zakia Zubairi 2
Environment Committee, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Dean Cohen BSc (Hons) 3
Councillor Felix Byers 1
Councillor Geof Cooke 3
Councillor Jo Cooper 2
Councillor Alison Cornelius 3
Councillor Laithe Jajeh 3
Councillor Nagus Narenthira 1
Councillor Tim Roberts 1
Councillor Alan Schneiderman 3
Councillor Elliot Simberg 3
Councillor Thomas Smith 2
Councillor Laurie Williams 2
Councillor Peter Zinkin 3
Hendon Area Committee, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Sara Conway 1
Councillor Saira Don 2
Councillor Val Duschinsky 2
Councillor Nizza Fluss 2
Councillor Ammar Naqvi 1
Councillor Nagus Narenthira 2
Councillor Elliot Simberg 2
Councillor Sarah Wardle 2
Hendon Area Planning Committee, 5 meetings
Member Attendances
Councillor Golnar Bokaei 4
Councillor Nizza Fluss 4
Councillor Brian Gordon LLB 5
Councillor Ammar Naqvi 5
Councillor Gill Sargeant 5
Councillor Elliot Simberg 5
Councillor Helene Richman BA (Engineering), JD (Juris Doctor), Barrister (Middle Temple), TEP 5
Pension Fund Committee, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Anthony Finn BSc (Econ) FCA 2
Councillor John Marshall MA (Hons) 2
Councillor Anne Hutton 2
Councillor Alison Moore 3
Councillor Danny Rich 2
Councillor Mark Shooter 3
Councillor Elliot Simberg 2
Councillor Peter Zinkin 1
Planning Committee, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Shimon Ryde BSc (Hons) 2
Councillor Melvin Cohen LLB 2
Councillor Claire Farrier 2
Councillor Brian Gordon LLB 2
Councillor Eva Greenspan 2
Councillor Kathy Levine 2
Councillor Wendy Prentice 1
Councillor Tim Roberts 2
Councillor Mark Shooter 2
Councillor Stephen Sowerby MA 2
Councillor Helene Richman BA (Engineering), JD (Juris Doctor), Barrister (Middle Temple), TEP 1
Councillor Laurie Williams 2