Committee attendance

Children, Education & Safeguarding Committee, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Felix Byers 1
Councillor Anne Clarke 1
Councillor Val Duschinsky 0
Councillor Linda Freedman 1
Councillor Rohit Grover 1
Councillor Anne Hutton 1
Councillor David Longstaff 1
Councillor Nagus Narenthira 0
Councillor Julian Teare 1
Councillor Reuben Thompstone 1
Councillor Pauline Coakley Webb 1
Council, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Anthony Finn BSc (Econ) FCA 2
Councillor Alex Prager BA (Hons) ACA 2
Councillor Daniel Thomas BA (Hons) 2
Councillor John Hart BA (Hons) MA 2
Councillor Dean Cohen BSc (Hons) 1
Councillor Shimon Ryde BSc (Hons) 2
Councillor John Marshall MA (Hons) 2
Councillor Golnar Bokaei 2
Councillor Jess Brayne 2
Councillor Felix Byers 2
Councillor Anne Clarke 2
Councillor Melvin Cohen LLB 2
Councillor Sara Conway 2
Councillor Geof Cooke 2
Councillor Jo Cooper 2
Councillor Alison Cornelius 2
Councillor Richard Cornelius 2
Councillor Saira Don 2
Councillor Val Duschinsky 2
Councillor Paul Edwards 2
Councillor Claire Farrier 2
Councillor Nizza Fluss 2
Councillor Linda Freedman 2
Councillor Brian Gordon LLB 2
Councillor Eva Greenspan 2
Councillor Jennifer Grocock 1
Councillor Rohit Grover 2
Councillor Lachhya Bahadur Gurung 2
Councillor Ross Houston 2
Councillor Anne Hutton 2
Councillor Laithe Jajeh 2
Councillor Kathy Levine 2
Councillor David Longstaff 2
Councillor Kath McGuirk 2
Councillor Arjun Mittra 2
Councillor Alison Moore 2
Councillor Ammar Naqvi 2
Councillor Nagus Narenthira 2
Councillor Charlie O-Macauley 1
Councillor Reema Patel 1
Councillor Wendy Prentice 1
Councillor Sachin Rajput 2
Councillor Barry Rawlings 1
Councillor Danny Rich 2
Councillor Tim Roberts 2
Councillor Gabriel Rozenberg 2
Councillor Lisa Rutter 2
Councillor Gill Sargeant 0
Councillor Alan Schneiderman 2
Councillor Mark Shooter 2
Councillor Elliot Simberg 1
Councillor Thomas Smith 2
Councillor Stephen Sowerby MA 2
Councillor Caroline Stock 2
Councillor Julian Teare 2
Councillor Helene Richman BA (Engineering), JD (Juris Doctor), Barrister (Middle Temple), TEP 2
Councillor Reuben Thompstone 2
Councillor Sarah Wardle 1
Councillor Pauline Coakley Webb 2
Councillor Roberto Weeden-Sanz 2
Councillor Laurie Williams 2
Councillor Peter Zinkin 2
Councillor Zakia Zubairi 2
Health Overview and Scrutiny Committee, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Golnar Bokaei 3
Councillor Geof Cooke 3
Councillor Alison Cornelius 3
Councillor Saira Don 3
Councillor Linda Freedman 3
Councillor Anne Hutton 3
Councillor Alison Moore 3
Councillor Barry Rawlings 2
Councillor Lisa Rutter 3
Hendon Area Committee, 2 meetings
Member Attendances
Councillor Saira Don 1
Councillor Val Duschinsky 1
Councillor Nizza Fluss 1
Councillor Linda Freedman 1
Councillor Ammar Naqvi 1
Councillor Nagus Narenthira 1
Councillor Elliot Simberg 1
Councillor Sarah Wardle 0
Hendon Area Planning Committee, 4 meetings
Member Attendances
Councillor Golnar Bokaei 3
Councillor Val Duschinsky 1
Councillor Nizza Fluss 4
Councillor Linda Freedman 1
Councillor Brian Gordon LLB 3
Councillor Ammar Naqvi 4
Councillor Gill Sargeant 4
Councillor Elliot Simberg 4
Councillor Helene Richman BA (Engineering), JD (Juris Doctor), Barrister (Middle Temple), TEP 4
Joint Health Overview and Scrutiny Committee, 3 meetings
Member Attendances
Councillor Alison Cornelius 0
Councillor Linda Freedman 0