London Borough of Barnet
Democracy Home
Calendar of meetings
Committees
Cabinet Forward Plan
Committee Forward plans
Council Constitution
Schemes of delegation
Your Councillors
Council decisions
Search documents
Petitions
Key documents
Other elected representatives
Outside bodies
Committee attendance
Date range:
Committee:
Select a committee
All
Adults and Safeguarding Committee
Annual Council
Audit Committee
Chief Officer Appointment Panel
Children and Education Overview and Scrutiny Sub-C
Children, Education & Safeguarding Committee
Chipping Barnet Residents Forum
Community Leadership and Libraries Committee
Community Leadership and Libraries Sub-Committee
Constitution
Constitution and General Purposes Committee
Constitution, Ethics and Probity Committee
Council
East Area Committee
Environment and Climate Change Committee
Financial Performance and Contracts Committee
Finchley & Golders Green Residents Forum
Finchley and Golders Green Area Planning Committee
Health & Wellbeing Board
Health Overview and Scrutiny Committee
Hendon Area Planning Committee
Hendon Residents Forum
Housing and Growth Committee
Joint Health Overview and Scrutiny Committee
Licensing Committee
Licensing Sub-Committee
Local Pension Board
Local Strategic Partnership (Barnet Partnership Bo
Member Induction
Pension Fund Committee
Planning Committee (New)
Policy and Resources Committee
Public Realm Forum
Re Contract Review Member Working Group
Safer Communities Partnership Board
Schools Forum
Standards Committee
Standards Sub-Committee
Test Committee - Virtual
Urgency Committee
Web Library
Welsh Harp Joint Consultative Committee
West London Economic Prosperity Board
Council, 2 meetings
Member
Attendances
Councillor Jess Brayne
2
Councillor Jack Cohen
2
Councillor Maureen Braun
1
Councillor Dean Cohen BSc (Hons)
2
Councillor Pauline Coakley Webb
2
Councillor Tom Davey
2
Councillor Alison Cornelius
2
Councillor Geof Cooke
2
Councillor Melvin Cohen LLB
2
Councillor Richard Cornelius
2
Councillor Claire Farrier
2
Councillor Anthony Finn BSc (Econ) FCA
2
Councillor Brian Gordon LLB
2
Councillor Eva Greenspan
2
Councillor Helena Hart
2
Councillor John Hart BA (Hons) MA
2
Councillor Ross Houston
2
Councillor Anne Hutton
2
Councillor Sury Khatri BSc (Hons) MSc (Lond)
2
Councillor David Longstaff
2
Councillor Graham Old
2
Councillor Charlie O-Macauley
2
Councillor Bridget Perry
2
Councillor Wendy Prentice
2
Councillor Sachin Rajput
2
Councillor Barry Rawlings
2
Councillor Gill Sargeant
2
Councillor Joan Scannell BEM
2
Councillor Alan Schneiderman
2
Councillor Hugh Rayner
2
Councillor Lisa Rutter
2
Councillor Brian Salinger
2
Councillor Stephen Sowerby MA
2
Councillor Mark Shooter
2
Councillor Zakia Zubairi
2
Councillor Daniel Thomas BA (Hons)
2
Councillor Reuben Thompstone
2
Councillor Jim Tierney
2
Councillor John Marshall MA (Hons)
2
Councillor Kath McGuirk
2
Councillor Alison Moore
2
Councillor Arjun Mittra
2
Councillor Andreas Ioannidis
2
Councillor Kathy Levine
2
Councillor Ammar Naqvi
2
Councillor Shimon Ryde BSc (Hons)
2
Councillor Peter Zinkin
2
Councillor Reema Patel
2
Councillor Rebecca Butler (nee Challice)
2
Councillor Philip Cohen
2
Councillor Laurie Williams
2
Councillor Alon Or-bach
2
Councillor Gabriel Rozenberg
2
Councillor Kitty Lyons
1
Councillor Val Duschinsky
2
Councillor Caroline Stock
2
Councillor Paul Edwards
2
Councillor Tim Roberts
2
Councillor Dr Devra Kay
2
Councillor Adam Langleben
2
Councillor Nagus Narenthira
2
Councillor Rohit Grover
2
Schools Forum, 2 meetings
Member
Attendances
Councillor Brian Salinger
0
Councillor Reuben Thompstone
0